Prenosimo fb objavu Miljenka Jergovića u kojoj se obrušio na riječku gradonačelnicu Ivu Rinčić:
“Film Igora Bezinovića osvojio je Europsku filmsku nagradu za dokumentarni film. Zajednicu hrvatskih domoljuba to je ojadilo. I dobro je da ih je ojadilo. Rijeka je vidjela guzicu velikoga protofašiste Gabrielea D’Annunzija, pa će, akobogda, vidjeti guzicu i ovoj snaši, koja je stigla stotinu i koju godinu za njim. Neobično je kako domoljubi ne vole podsjećanja na fašističke guzice.
Radujemo se Bezinovićevom uspjehu, i na čitanje vam nudimo moj tekst, naslova “Igor Bezinović i lakrdija s kojom otpočinje militarizacija društva”.”