Damir Banić umirovljeni je satnik iz Splita koji je u svojoj 19. godini pobjegao sa redovnog služenja vojnog roka u Batajnici kako bi se priključio obrani Hrvatske. Svoj obol u Domovinskom ratu dao je kao dragovoljac 9. bojne HOS a, no imao je tu nesreću da nagazi na minu, zbog čega je ostao bez lijeve noge. Kao takav, nije ostao imun na potez Ante Nazora:
“Ne shvaćam, koga je on nadzirao kroz svoju doktorsku disertaciju? Vojska HOS, nastala od dragovoljaca jedne političke stranke, postrojbe nastale od dragovoljaca stranke pod vodstvom Marka Veselice, postrojbe splitskih brodograđevnih radnika, radnika Podravke, Jugoplastike, naoružane straže i slični nisu sudjelovali u Oluji?”, pita se Banić.
Dodaje kako HOS možda nije “pravno” sudjelovao u Oluji, ali: “Možda i nije, ali HOS-ovci jesu! Boj ne bije pravna regulativa nazivlja postrojbe, već vojnici hrabra srca. HOS-ovci su sudjelovali u toj operaciji kao vojnici u različitim brigadama od kojih po brojnosti mogu izdvojiti 114.-tu.
Bojovnici koji su tada ostali živi i sposobni su, kaže Banić, sudjelovali u veličanstvenoj oslobodilačkoj akciji po kojoj se uče studenti prestižnih svjetskih vojnih akademija: “Ako HOS (kao vojska i sve druge vojne organizacije koje priznanjem RH pripadaju jednom jedinstvu) nije sudjelovao u Oluji, onda po tome nisu ni Škverani, ni Podravčani, ni Jugoplastičari i još brojni drugi. Pitam Nazora, nije li ga sram? Bolje bi mu bilo da počne studirati budućnost.”