Piše: Žarko Lasić
Predsjednik Milanović kaže da je Vlada “otela državu” zbog organizacije dočeka rukometaša. Pa ja se pitam – čija je to Vlada? Svi znamo tko upravlja državom i tko snosi odgovornost za sve što je napravljeno, bilo to dobro ili loše.
Predsjedniče, dajte se malo skulirajte. Vaše fraze i postupci su ponekad zanimljivi, pa čak i kad nismo istog svjetonazora, znate me nasmijati. Daleko ste veći vicmajstor od Mesića, čije fore još nismo dokučili, ali to što ste zabavni ne znači da su Vam potezi politički dobri.
Dosta nam je više maltretiranja ideologijom i floskula o nastanku Hrvatske na antifašizmu. Nemojmo iskrivljavati povijest. Svaka država koja nema svoju vojsku i svoju diplomaciju zapravo i nije država. Hrvatska to nije imala onda kada su je, kako kažu, “osnovali” antifašisti. To je bila samo republika koju Hrvati nisu željeli i zbog koje su bili proganjani.
Hrvatska je postala država onog momenta kada je dobila svoju vojsku i diplomaciju. Tada je ostvarena vjekovna želja hrvatskog naroda. Koliko god ljevičari ustrajali na svojim suludim ocjenama, njih zapravo samo smeta to što i sami duboko u sebi znaju da lupaju gluposti. Mi smo kreatori ove države – mi koji smo je željeli i koji smo se za nju izborili!